VÝSTAVA ORIEŠKOV A NEPAPIERÁKOV | s APONI DOG RACE

Article background

Aponi

29. septembra 2022

Koncom septembra sme mali možnosť byť súčasťou Výstavy orieškov a nepapierákov, ktorá má v Košiciach už dlhoročnú tradíciu. Organizuje ju Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov (U.V.P), prevádzkovateľ košického útulku pre opustené zvieratá. Podujatie sa konalo v parku Anička a zúčastnilo sa ho mnoho majiteľov útulkáčov, ktorí sa so svojimi štvornohými parťákmi mohli zapojiť do súťaže v rôznych zaujímavých kategóriách ako napr. strapáčik, salámista, skororasa, supermix 2 plemien, prírodný úkaz a pod. 

V priebehu celého dňa mali organizátori pre účastníkov pripravené rôzne sprievodné programy a jedným z nich sme boli aj my. V našom stánku si mohli prísť účastníci po rady a tipy, ako so svojim partákom začať tráviť čas aktívne. 

- mohli si vyskúšať základnú výstroj na šport so psom

- s veterinárnym fyzioterapeutom Fyziovet Prochádzka prebrať, ako začať zdravo trénovať

- načo nezabudnúť pred a po športovom výkone

- ako sa pripraviť na svoj prvý prekážkový pretek

- zabehnúť si so svojim par´tákom mini trať so 7 prekážkami

Ďakujeme všetkým, ktorí si prišli vyskúšať výstroj a zabehnúť so svojim parťákom mini prekážkovú trať, alebo sa len pri našom stánku zastavili na pokec, boli ste super. Na podujatí sme útulku U.V.P odovzdali aj vyzbierané peniažky (301,65 €) zo štartovného z prvého ročníka APONI DOG RACE 2022.