dog

APONI DOG RACE

O nás

AKO TO ZAČALO

BANG Team O.z., sa od roku 2011 začalo venovať oblasti extrémnych športov prostredníctvom web magazínu Bang.sk. Snažili sme sa verejnosti priblížiť nielen dôležitosť športovania, ale aj radosť a úspechy iných. Združovali sme mladých, ambicióznych ľudí, ktorí žijú športom a rozhodli sa venovať svoj voľný čas iným. Prinášali sme fanúšikom športu reportáže, foto a video výstupy z oblasti extrémnych športov, ktoré sú pre mnohých vášňou a prinášajú im neopísateľné chvíle. V priebehu našej činnosti sme mediálne podporili mnoho športových podujatí na Slovensku, ale aj individuálnych športovcov.

 

V roku 2013 sme sa rozhodli založiť jedinečné športové kluby BANG Downhill a BANG Motocross Team. V tíme sme podporovali mladé talenty, ktoré mali potenciál napredovať. Našim cieľom bolo motivovať, rozvíjať - pomáhať zlepšovať sa a dosahovať maximálne výsledky cestou vzdelávania, regenerácie, materiálneho a finančného sponzoringu. Naši jazdci majú za sebou skvelé úspechy, stali sa celkovými víťazmi seriálov, získali prvenstvá a bedňové umiestnenia na rôznych pretekoch na Slovensku, v Čechách, Poľsku. Medzi najväčšie úspechy patrí získanie titulu majstrov Slovenska v kategórii Elita, Ženy, Žiaci, Hardtail a titul vicemajster Slovenska v kategórii Masters.

Celé tie roky sme sa športových podujatí zúčastňovali ako mediálny, organizačný  tím, alebo sponzori. Až kým mi nevstúpila do života štvornohá parťáčka APONI a stala sa mojou prioritou. Ona mi otvorila dvere do sveta športových aktivít a vďaka nej som sa časom stala súčasťou tohto sveta z opačnej strany a začala ho s ňou zažívať  na “vlastnej koži”. Jednou z motivácií, bolo tiež video, ktoré mi vyskočilo na facebooku v roku 2018 z prekážkového behu Muddy Dog Challenge. Ide o pretek, ktorý organizujú v Anglicku už od roku 2015 a jedným z cieľov je aj podpora zbierok pre útulky. Bola som z toho nadšená. Zo záberov som cítila toľko emócii, radosti, odhodlania, zábavy, vody a blata :D, že som odvtedy na tento typ preteku nevedela prestať myslieť. V hlave sa zrodil môj ďalší sen. Až po nejakom čase som zistila, že takýto typ pretekov sa koná od roku 2016 aj v Maďarsku pod názvom Hard Dog Race. Neskôr sa tento typ preteku ujal aj v Česku, Poľsku, Nemecku a všade okrem Slovenska sa spustila vlna rôznych prekážkových pretekov so psom. 

Začali sme na sebe pracovať. Spoločné prechádzky sa predlžovali a po niekoľkých rokoch som sa s ňou opäť vrátila k turistike. Začali sme spolu korčuľovať, bicyklovať a behať. Počas pandémie sme sa prvýkrát zapojili do rôznych virtuálnych akcií. Neskôr sme sa odhodlali a začali behať s komunitou Active life na skupinových behoch. Práve tam som objavila jej súťaživosť, odhodlanosť a nadšenie pre šport. Od skúsenejších bežcov sme získavali cenné rady a snažili sa ich aplikovať pri našich ďalších aktivitách. Absolvovali sme spolu prvý ročník Vrchárskej koruny Abov. Zdolali sme spolu na biku 20 vrcholov - našlapali zhruba 400 km. Spolu sme sa zúčastnili niekoľkých pretekov a keďže máme rady výzvy, minulý rok sme spoločne absolvovali Cestu hrdinov SNP. Prešli sme na peši naprieč celým Slovenskom. Celá cesta nám trvala 29 dní počas ktorých sme prešli vyše 770 km. Práve toto bol náš zlomový moment. Počas cesty sme sa s našou parťáčkou Zuzkou stretli s náročnými prekážkami a ťažkými situáciami. Vedeli sme sa však navzájom motivovať, dopĺňať a dodávať si silu, vďaka čomu sme si odtiaľ doniesli veľa nezabudnuteľných zážitkov. Naše spoločné odhodlanie bolo také silné, že sme túto náročnú cestu nakoniec zvládli. Bol to pre nás intenzívny zážitok, ktorý vzťah medzi mnou a Aponi nesmierne utužil. Bola som na ňu neuveriteľne hrdá a v mojich očiach sa stala ozajstnou psiou hrdinkou.

Odstupom času som začala rozmýšľať, kedy som naposledy prežila takto silný zážitok a pocítila aspoň podobné emócie. Spomenula som si na zážitky z našich športových aktivít a spoločných pretekov s APONI, ale aj na zábery z prekážkových pretekov so psom, plné emócií. Uvedomila som si, že práve prekážkový pretek je jedna zo spoločných výziev, ktorá je sprevádzaná obrovskými emóciami, odhodlaním, vzájomnou spoluprácou a motiváciou. Počas jedného dňa vám umožní prežiť radosť zo zvládnutia spoločných prekážok, prekonať strach, utužiť vzťah a zažiť nesmiernu hrdosť po dobehnutí do cieľa s neopísateľným pocitom, že ste to spolu zvládli. Preto sme sa rozhodli vám tento spoločný zážitok sprostredkovať.

Každý pes sa môže stať hrdinom. Môže vám zmeniť život a motivovať vás k veciam, ktoré pre vás boli predtým nepredstaviteľné. Stačí, keď mu to dovolíte a spravíte prvý krok. Každý deň tak spolu môžete zažívať výnimočné chvíle, pri rôznych spoločných aktivitách. Jednou z nich môže byť práve prekážkový pretek so psom APONI DOG RACE. Tak, ak ste pripravení na svoju ďalšiu spoločnú výzvu, budeme radi, ak ju zažijete spolu s nami.

 

APONI DOG RACE 2022 nie je však len o nás, ale o šikovnom tíme ľudí, ktorí sú odhodlaní rovnako ako my a chcú rozšíriť možnosti aktívneho trávenia voľného času so psom a na Slovensko priniesť niečo nové. Verím, že vďaka super spolupráci sa nám podarí naplniť naše ciele a prinesieme Vám spolu nezabudnuteľný zážitok.  

LIFE WITH APONI

Gallery