Príďte si s nami zatrénovať

Article background

Aponi

5. augusta 2022

V spolupráci s MVDr. Gabikou Hockickovou a MVDr. Tomášom Prochádzkom, sme si pre Vás pripravili voľný tréning zameraný na beh so psom a správnu starostlivosť o pohybový aparát pri športovom výkone psov. Môžete sa tešiť na ukážku základov strečingu psa pred a po športovom výkone a na základy a cenné tipy pri behu so psom. Na konci si budete mať možnosť vyskúšať so psíkom zdolať jednoduché prekážky a pýtať sa na všetko, čo vás zaujíma ohľadom účasti na našom prekážkovom preteku so psom 👉 APONI DOG RACE 2022.

 

Čo potrebujete ?

➡️ Ak si chcete s nami tréning naplno užiť a všetko vyskúšať na vlastnej koži, musíte mať potrebnú výbavu - popruh, vodítko s amortizérom, sedák. Na motiváciu psíka pri spoločnom strečingu si zoberte aj nejaké pamlsky. Ste vítaní aj keď sa tréningu nechcete zapojiť aktívne. Príďte sa pozrieť a vypočuť si, ako sa to správne a zdravo robí a možno vás to namotivuje k spoločným športovým aktivitám so svojim psím parťákom.

 

Termín: 10.08.2022 (streda)

Čas: od 18:30 do cca 20:30 hod.

Miesto: Tréningy canicrossu, ktoré Gabika organizuje sa konajú v Lesoparku Furča, kde sú na to ideálne podmienky. Vzhľadom k tomu, že je aktuálne ešte stále platný zákaz združovania sa v lesoch z dôvodu požiarov, vybrali sme pre tento tréning alternatívne miesto - Park Anička (strenutie na parkovisku pri tenisových kurtoch)

Link na podujatie: TU

👉 Všetci účastníci tréningu získajú 10% zľavu na štartovné na pretek APONI DOG RACE 2022, ktorý sa koná 27.08.2022 v športovo-rekreačnom stredisku Jahodná pri Košiciach✌️.

Lektori:

- MVDr. Gabriela Hockicková sa dlhé roky venuje športu so psom so svojim manželom Tomášom. Má mnoho skúseností zo súťaží v canicrosse a bikejoringu a Tomáš boduje so svojim Rúfusom v kategórii scooter. Tento rok sa stali dvojnásobnými Majstrami Sveta vo svojej kategórii. Obaja majú veľa cenných skúseností, ktoré sa Gabika rozhodla odovzdávať nadšencom športu so psom na voľných tréningoch canicrossu v Košiciach.

- MVDr. Tomáš Prochádzka je veterinárny fyzioterapeut zvierat so zameraním na psy a mačky. Má dlhoročnú prax a v rámci svojich služieb v ambulancii Fyziovet poskytuje masáže, pasívne a aktívne cvičenia, balančné cvičenia, elektroterapiu a kinesiotejping.

 

Prvý prekážkový pretek so psom na Slovensku 👉 APONI DOG RACE 2022 je spolufinancovaný Košickým samosprávnym krajom z programu Terra Incognita.